درس های بازیگری

درس های بازیگری

درس های بازیگری 150 150 آکادمی تئاتر ابوالحسنی

‍ 🎓 درس های بازیگری

فردای آن روز، دیر از خواب بیدار شدم. وقتی وارد تئاتر شدم، دیدم همه ی بازیگران در سالن تمرین منتظر من هستند، به قدری خجلت زده و دگرگون شدم که به جای معذرت خواهی، همین جوری گفتم: مثل اینکه من دیر اومدم. #راخمانینوف که دستیار کارگردان بود، با حالتی سرزنش آمیز مدتی طولانی مرا ورانداز کرد و گفت : ما به اندازه کافی منتظر شدیم، اعصاب همه ما درب و داغون است و آنوقت تو فقط می گویی: مثل اینکه من دیر آمدم ! ما همگی با اشتیاق فراوان آمده ایم سر تمرین، آماده برای کار کردن و حالا به یمن وجود دیر کردن شما، هیچکس دیگر تمایل اولیه را برای کار کردن ندارد. اشتیاق کار خلاقه را داشتن و نگهداری آن امر ساده ای نیست، اما نیست و نابود کردن آن بسیار سهل و آسان است. گرفتاری شما امری شخصی است، اما این گرفتاری نباید مانع کار خلاقِ گروهی همکاران شما شود.
بازیگر همانند یک سرباز باید از نظم و انضباطی آهنین پیروی کند.
آن روز علیرغم اینکه من معذرت خواهی نمودم، راخمانینوف قبول نکرد کار را شروع کند. آن روز را من با بی قیدی خود به هدر دادم. تمرین به فردا موکول شد.
#کنستانتین_استانیسلاوسکی
@AbolHasani_ins

آموزشگاه هنرهای نمایشی ابوالحسنی در بخش بزرگسالان و کودکان و نوجوانان به طور مرتب به نامنویسی از علاقه‌مندان رشته‌های مختلف هنرهای نمایشی میپردازد . اين موسسه در سال۱۳۸۶،به منظور توسعه‌ و تمرکز بر دوره‌های طولانی مدت و کارگاه‌های منسجم آموزشیِ جنبه‌های مختلفِ سینما، تئاتر وهنرهای مربوط به آنها،تأسیس گردید. از زمان شروع دوره‌ی بازیگری حرفه‌ای، دوره‌

آموزشگاه هنرهای نمایشی ابوالحسنی در بخش بزرگسالان و کودکان و نوجوانان به طور مرتب به نامنویسی از علاقه‌مندان رشته‌های مختلف هنرهای نمایشی میپردازد . اين موسسه در سال۱۳۸۶،به منظور توسعه‌ و تمرکز بر دوره‌های طولانی مدت و کارگاه‌های منسجم آموزشیِ جنبه‌های مختلفِ سینما، تئاتر وهنرهای مربوط به آنها،تأسیس گردید. از زمان شروع دوره‌ی بازیگری حرفه‌ای، دوره‌های آموزشی آموزشگاه ابوالحسنی با هدف آموزش مهارت‌های لازم به هنرجویان و موفقیت آنان در عرصه ی رقابت با چهره های نام آشنا و حرفه ای همکاری کرده است . بسیاری از فارغ التحصيلان موسسه اینک در زمینه‌ی حرفه اي رشته خود شناخته شده‌اند و موسسه پيوسته تلاش مي كند تا تئاترهایی ایرانی با استعدادهای جدید تولید کند.

هنرجویان در این آموزشگاه به سه مقطع :مقدماتی-متوسط و حرفه ای تقسیم میشوند .

در پایان هر دوره (یک سال و شش ماه) به هنرجویان مدرک معتبر پایان دوره تعلق میگیرد.