مسایا

کارگردان: عباس ابوالحسنی نویسنده: علیرضا توانا

 

نمایش نامه « مسایا » ، عنوان کتابی  است که برای نخستین بار در تاریخ ۱۳۸۰ ( همزمان با اجرای صحنه ای آن با بازی عباس ابوالحسنی و کارگردانی علیرضا توانا) منتشر شد . از آخرین آثار « علیرضا توانا » ( فیلمساز ، شاعر و نمایشنامه نویس )  می توان به فیلم « زینب » ( برنده جایزه سیمرغ بلورین بهترین فیلم تلویزیونی ) و نمایشنامه « قصه ی مرگِ ماهان » ( انتشارات نمایش ، ۱۳۹۰ ) نام برد .

…………………………………………………………………………………………………………………………….

 

مسایا

 

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، این نمایش محصول گروه تئاتر صحنه بابل به نویسندگی علیرضا توانا و کارگردانی عباس ابوالحسنی است.

عباس ابوالحسنی، سید میثم مجاوری، علی رحمانی، موژان کردی، مریم جباری، همایون خسروی، اویس جبرئیلی، سامان صادقی، سینا قاسمی، رسول حسین‎پور، مهوانه آقاجانی، نفیسه فاطری، مینو طوسی و علی لاریمی بازیگران «مسایا» هستند.

همچنین مینو طوسی به عنوان دستیار اول کارگردان و برنامه‎ریز، سعیده جعفری به عنوان دستیار دوم کارگردان، علی لاریمی به عنوان مدیر صحنه، کیمیا ابوالحسنی به عنوان سازنده موسیقی و سپیده زین‎العابدینی به عنوان طراح لباس در این نمایش همکاری داشتند.

 

علاوه بر این، رضا چرم‎زاده و مائده رجبعلیان، علی گل‎زاده، حمید ابوالحسنی و سیاوش راستگو، محسن غلامی و نفیسه فاطری، سعید زین‎العابدینی و مهوانه آقاجانی به ترتیب طراح و مجری گریم، مجری افکت، طراح نور، اجرای نور، عکاس، مشاور رسانه‎ای و طراح و گرافیست نمایش مسایا هستند.

 

آموزشگاه هنرهای نمایشی ابوالحسنی در بخش بزرگسالان و کودکان و نوجوانان به طور مرتب به نامنویسی از علاقه‌مندان رشته‌های مختلف هنرهای نمایشی میپردازد . اين موسسه در سال۱۳۸۶،به منظور توسعه‌ و تمرکز بر دوره‌های طولانی مدت و کارگاه‌های منسجم آموزشیِ جنبه‌های مختلفِ سینما، تئاتر وهنرهای مربوط به آنها،تأسیس گردید. از زمان شروع دوره‌ی بازیگری حرفه‌ای، دوره‌

آموزشگاه هنرهای نمایشی ابوالحسنی در بخش بزرگسالان و کودکان و نوجوانان به طور مرتب به نامنویسی از علاقه‌مندان رشته‌های مختلف هنرهای نمایشی میپردازد . اين موسسه در سال۱۳۸۶،به منظور توسعه‌ و تمرکز بر دوره‌های طولانی مدت و کارگاه‌های منسجم آموزشیِ جنبه‌های مختلفِ سینما، تئاتر وهنرهای مربوط به آنها،تأسیس گردید. از زمان شروع دوره‌ی بازیگری حرفه‌ای، دوره‌های آموزشی آموزشگاه ابوالحسنی با هدف آموزش مهارت‌های لازم به هنرجویان و موفقیت آنان در عرصه ی رقابت با چهره های نام آشنا و حرفه ای همکاری کرده است . بسیاری از فارغ التحصيلان موسسه اینک در زمینه‌ی حرفه اي رشته خود شناخته شده‌اند و موسسه پيوسته تلاش مي كند تا تئاترهایی ایرانی با استعدادهای جدید تولید کند.

هنرجویان در این آموزشگاه به سه مقطع :مقدماتی-متوسط و حرفه ای تقسیم میشوند .

در پایان هر دوره (یک سال و شش ماه) به هنرجویان مدرک معتبر پایان دوره تعلق میگیرد.