نمایش اژدهاک

نمایش اژدهاک

نمایش اژدهاک 964 1080 صفحه رسمی آکادمی تئاتر ابوالحسنی

اژدهاک

بر اساس نمایشنامه اژدهاک نوشته بهرام بیضایی


 

خلاصه داستان : نمایشنامه اژدهاک، روایت سفر اژدهاک (اژدهاکُش) در پی انتقام مرگ پدر خویش است که در طول سفر تحت تاثیر خشم و نفرت (وجوه نفسانی خویش) که به صورت دو مار بیرون زده از شانه های اژدهاک تصویر شده اند ، قرار می گیرد و در طول مسیر این سفر اتفاقاتی ما بین اژدهاک و سمبل های دیگری صورت میگیرد و او با مردمانی از شهرهای تعریف شده در داستان اژدهاک روبرو می شود که تحت تاثیر یاما، پادشاه آن سرزمینند.


 

عوامل :

دراماتورژ: عباس ابوالحسنی
کارگردان: عباس ابوالحسنی
بازیگران: (به ترتیب ورود به صحنه) افسون نامداری (راوی/ اژدهاک/ زنجیر/ دیوْباد/ یامای پادشاه)، هاله جعفرپور (اژدهاک/ نگهبان/ اهالی شهر)، امیر حسینی (اژدهاک/ اهالی شهر)، علی یوسف زاده (اژدهاک/ اهالی شهر)، فاطمه بخشی (گور/ اژدهاک/ اهالی شهر)، ابوالفضل احسانی (دراوزه شهر/ اژدهاک/ نگهبان/ اهالی شهر)، شمیم سید آقازاده (اژدهاک/ اهالی شهر)، علیرضا قاسمیان (یامای پادشاه/ اهالی شهر)، ایمان رئیسی (اژدهاک/ نگهبان/ اهالی شهر)، سجاد خمیس (اژدهاک/ اهالی شهر)
طراح صحنه: کیمیا ابوالحسنی
طراح لباس: سپیده زین العابدینی
طراح نور: عباس ابوالحسنی
طراح پوستر و بروشور: امیر مهرعلی تبار
طراح موزیک و افکت: افسون نامداری
طراح گریم: افسون نامداری، حمید ابوالحسنی
دستیار کارگردان: هدی عصمتی
مدیر صحنه: ثنا رابطی
منشی صحنه: عرفان صالح، فریاد فخر
عکاس: محسن غلامی، ریحانه عنایتی
ساخت تیزر: امیر مهرعلی تبار
اجرای نور: عرفان صالح
اجرای صدا: رامینا رضائی
عوامل فنی: فریبرز رست، حسین حسنی


خرید بلیط

آموزشگاه هنرهای نمایشی ابوالحسنی در بخش بزرگسالان و کودکان و نوجوانان به طور مرتب به نامنویسی از علاقه‌مندان رشته‌های مختلف هنرهای نمایشی میپردازد . اين موسسه در سال۱۳۸۶،به منظور توسعه‌ و تمرکز بر دوره‌های طولانی مدت و کارگاه‌های منسجم آموزشیِ جنبه‌های مختلفِ سینما، تئاتر وهنرهای مربوط به آنها،تأسیس گردید. از زمان شروع دوره‌ی بازیگری حرفه‌ای، دوره‌

آموزشگاه هنرهای نمایشی ابوالحسنی در بخش بزرگسالان و کودکان و نوجوانان به طور مرتب به نامنویسی از علاقه‌مندان رشته‌های مختلف هنرهای نمایشی میپردازد . اين موسسه در سال۱۳۸۶،به منظور توسعه‌ و تمرکز بر دوره‌های طولانی مدت و کارگاه‌های منسجم آموزشیِ جنبه‌های مختلفِ سینما، تئاتر وهنرهای مربوط به آنها،تأسیس گردید. از زمان شروع دوره‌ی بازیگری حرفه‌ای، دوره‌های آموزشی آموزشگاه ابوالحسنی با هدف آموزش مهارت‌های لازم به هنرجویان و موفقیت آنان در عرصه ی رقابت با چهره های نام آشنا و حرفه ای همکاری کرده است . بسیاری از فارغ التحصيلان موسسه اینک در زمینه‌ی حرفه اي رشته خود شناخته شده‌اند و موسسه پيوسته تلاش مي كند تا تئاترهایی ایرانی با استعدادهای جدید تولید کند.

هنرجویان در این آموزشگاه به سه مقطع :مقدماتی-متوسط و حرفه ای تقسیم میشوند .

در پایان هر دوره (یک سال و شش ماه) به هنرجویان مدرک معتبر پایان دوره تعلق میگیرد.