چاه

نوشته ی علیرضا توانا

 

 

نوشته ی علیرضا توانا (شاعر ،کارگردان و نویسنده )

این نمایش پیش از این در سال 1389 به کارگردانی سعید زین العابدینی  با حضور بازیگرانی چون (آرمان سلطان زاده و مریم پاکذات)در خانه ی کوچک نمایش در تهران بروی صحنه رفته است.

این نمایش در بهمن و اسفند 96 با دو زبان  به کارگردانی عباس ابوالحسنی و با حضور بازیگرانی چون ( محسن خسروی پور, اهورا گل عموپور و افسون نامداری)  در تماشاخانه ی ابوالحسنی  اجرا  شد.

خرید و رزرو بلیط

 

 

خلاصه نمایشنامه

‌ روایتیست از عشقی  زمینی؛زن و مرد،هر دو به تئاتر می‌رفته‌اند، به تماشای نمایش <هملت>، شخصیت ‌محبوب مرد.ولی او به جای تماشای تئاتر، تمام 2 ساعت اجرا را به زنی نگاه می‌کند که در ردیف جلویی ‌نشسته است و از همان لحظه نخست، نخستین‌بار دیدار، عاشقش می‌شود. زن نیز این عشق را پس نمی‌زند. به ‌گرمی می‌پذیرد با مرد همراه می‌شود و کمی بعدتر،اعتراف می‌کند عاشق کسی است که با چشمان هملت به ‌او خیره شده بود. دریغ از اینکه چه سرنوشت شومی اما در انتظار آنهاست.‌…

 

قسمت هایی از دیالوگ

 

مریم: ( می خندد) من فقط یک نفر را یادم میاد که حسابی می لرزید!

 

خلیل: هنوز خوب نشده بودم، آمدم که بگم دوستت دارم !

 

مریم: چرا نگفتی؟

 

خلیل: لرزش دندان هام نگذاشت!

 

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………

 

مریم:بازم بگو…

 

خلیل: باشه، باشه، من دو ساعت نمایش را داشتم به تو نگاه می کردم!

 

مریم : قشنگ بودم؟

 

خلیل:خیلی…

 

مریم: جوان بودم… تو عاشق من شدی!

 

خلیل: آره، ولی یک طرفه نبود!

 

مریم:من آنشب پیش خودم می گفتم، چرا این دست بردار نیست!

 

خلیل: ناراحت می شدی نگاهت می کردم؟

 

مریم:راستش وقتی یواشکی برمیگشتم و می دیدم حواست به من نیست

ناراحت می شدم!

گالری اجرا و تمرین نمایش چاه در تماشاخانه ابوالحسنی بهمن 1396 – بابل


گالری تصاویر تمرین نمایش چاه

عکاس دایا خامسی


تصاویر تمرین نمایش چاه


آموزشگاه هنرهای نمایشی ابوالحسنی در بخش بزرگسالان و کودکان و نوجوانان به طور مرتب به نامنویسی از علاقه‌مندان رشته‌های مختلف هنرهای نمایشی میپردازد . اين موسسه در سال۱۳۸۶،به منظور توسعه‌ و تمرکز بر دوره‌های طولانی مدت و کارگاه‌های منسجم آموزشیِ جنبه‌های مختلفِ سینما، تئاتر وهنرهای مربوط به آنها،تأسیس گردید. از زمان شروع دوره‌ی بازیگری حرفه‌ای، دوره‌

آموزشگاه هنرهای نمایشی ابوالحسنی در بخش بزرگسالان و کودکان و نوجوانان به طور مرتب به نامنویسی از علاقه‌مندان رشته‌های مختلف هنرهای نمایشی میپردازد . اين موسسه در سال۱۳۸۶،به منظور توسعه‌ و تمرکز بر دوره‌های طولانی مدت و کارگاه‌های منسجم آموزشیِ جنبه‌های مختلفِ سینما، تئاتر وهنرهای مربوط به آنها،تأسیس گردید. از زمان شروع دوره‌ی بازیگری حرفه‌ای، دوره‌های آموزشی آموزشگاه ابوالحسنی با هدف آموزش مهارت‌های لازم به هنرجویان و موفقیت آنان در عرصه ی رقابت با چهره های نام آشنا و حرفه ای همکاری کرده است . بسیاری از فارغ التحصيلان موسسه اینک در زمینه‌ی حرفه اي رشته خود شناخته شده‌اند و موسسه پيوسته تلاش مي كند تا تئاترهایی ایرانی با استعدادهای جدید تولید کند.

هنرجویان در این آموزشگاه به سه مقطع :مقدماتی-متوسط و حرفه ای تقسیم میشوند .

در پایان هر دوره (یک سال و شش ماه) به هنرجویان مدرک معتبر پایان دوره تعلق میگیرد.